Kentucky Softball Coaches Association

2005 Academic All State Softball Team (Based off the GPA on a 4.0 Scale)

Juniors and Seniors only (Each player has played in 50% of the Varsity Games)

School

Player

Year In School

Team

Allen Co Scottsville

Amber Shrum

12

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Ashley Oakes

11

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Betsy Myers

11

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Jamie Ogles

11

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Megan Williams

11

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Tisha Witcher

12

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Morgan Wheat

12

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Ashley Stovall

11

First Team (3.75 and above)

Allen Co Scottsville

Lindsey Absher

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Allen Co Scottsville

Tasha Witcher

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Anderson Co.

Brittany Flora

12

First Team (3.75 and above)

Anderson Co.

Amanda Warford

11

First Team (3.75 and above)

Anderson Co.

Casey Crouch

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Apollo

Gabrielle Murphy

12

First Team (3.75 and above)

Apollo

Jennifer Krampe

12

First Team (3.75 and above)

Apollo

Natalie Hardesty

12

First Team (3.75 and above)

Assumption

Angela Arnold

11

First Team (3.75 and above)

Assumption

Rachel Davidson

12

First Team (3.75 and above)

Assumption

Ashley Mitchell

11

First Team (3.75 and above)

Assumption

Sarah Obert

12

First Team (3.75 and above)

Assumption

Kathleen Wallace

11

First Team (3.75 and above)

Assumption

Jennifer Franconia

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Assumption

Meredith Ley

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Assumption

Brittany Roundtree

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Assumption

Claire Willinger

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Assumption

Brittany Fett

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Assumption

Jamie Nelson

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Ballard

Christy Jackson

11

First Team (3.75 and above)

Ballard

Kristina Hortert

12

First Team (3.75 and above)

Ballard

Lyndsie Beanblossom

11

First Team (3.75 and above)

Ballard

Joanna Sells

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Ballard

Sharon Brill

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Ballard

Stacy Haga

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Ballard

Kathleen Hammer

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Ballard Memorial

Haley Hudson

11

First Team (3.75 and above)

Ballard Memorial

Kayla Cooper

12

First Team (3.75 and above)

Ballard Memorial

Kristin Gordon

11

First Team (3.75 and above)

Ballard Memorial

April Carter

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Barren Co.

Hilarie Rigdon

11

First Team (3.75 and above)

Barren Co.

Jessica Mitchell

12

First Team (3.75 and above)

Barren Co.

Emily Walton

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Barren Co.

Katie Gaw

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Beth Haven

Ashley Overstreet

First Team (3.75 and above)

Beth Haven

Kristie Drake

First Team (3.75 and above)

Beth Haven

Lauren Collier

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Emily Akers

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Jennifer Runyon

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Jenny Kouns

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Lindsay Ellis

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Megan Brown

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Shannon Cornette

First Team (3.75 and above)

Boyd Co.

Caitlin Mulvaney

Second Team (3.5 to 3.74)

Boyd Co.

Lauren Ellis

Second Team (3.5 to 3.74)

Boyd Co.

Melanie Bryan

Second Team (3.5 to 3.74)

Bracken County

Hannah Jefferson

12

First Team (3.75 and above)

Bracken County

Jessica Clos

11

First Team (3.75 and above)

Bracken County

Jessica Feldhaus

12

First Team (3.75 and above)

Bracken County

Segille Melton

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Buckhorn

Megan Davidson

11

First Team (3.75 and above)

Buckhorn

Alisha Abner

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Bullitt Central

Jessica Brooks

First Team (3.75 and above)

Bullitt Central

Randi Gail Lutes

First Team (3.75 and above)

Bullitt Central

Sarah Daniel

First Team (3.75 and above)

Bullitt Central

Ally Salyer

Second Team (3.5 to 3.74)

Bullitt Central

Kira Holbert

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Burgin

Jessica Allen

12

First Team (3.75 and above)

Burgin

Meredith Lear

12

First Team (3.75 and above)

Burgin

Stephanie Stewart

12

First Team (3.75 and above)

Burgin

Taylor Bottoms

11

First Team (3.75 and above)

Caldwell County

Ashley Yancy

11

First Team (3.75 and above)

Caldwell County

Bristyn Prowell

12

First Team (3.75 and above)

Caldwell County

Hannah Coffey

11

First Team (3.75 and above)

Calloway County

Carrie Radke

12

First Team (3.75 and above)

Calloway County

Kalyn Fox

12

First Team (3.75 and above)

Calloway County

Marcy Boggess

11

First Team (3.75 and above)

Calloway County

Kaysin Hutching

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Calloway County

Whitney Hendon

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Calloway County

Chelsea Morris

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Calloway County

Traci Rose

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Campbell County

Elise Garrett

12

First Team (3.75 and above)

Campbell County

Lindsey Brock

12

First Team (3.75 and above)

Casey County

Leslie Grider

12

First Team (3.75 and above)

Caverna

Megan Carney

12

First Team (3.75 and above)

Central Hardin

Angela Newton

11

First Team (3.75 and above)

Central Hardin

Deborah Linder

11

First Team (3.75 and above)

Central Hardin

Jade Riggs

12

First Team (3.75 and above)

Central Hardin

Amanda Baker

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Christian Co.

Bethany Outland

First Team (3.75 and above)

Christian Co.

Griffin Blane

First Team (3.75 and above)

Christian Co.

Leslie Vowell

Second Team (3.5 to 3.74)

Christian Co.

Ryan Travis

Second Team (3.5 to 3.74)

Christian Co.

Alice Blauser

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Christian Co.

Meagan Young

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Collegiate (Louisville)

Jennifer Pogue

12

First Team (3.75 and above)

Collegiate (Louisville)

Claire Burgess

11

First Team (3.75 and above)

Collegiate (Louisville)

Sarah Macway

11

First Team (3.75 and above)

Collegiate (Louisville)

Emily Epstein

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Collegiate (Louisville)

Chelsea Clark

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Conner

Kaycee Bischoff

First Team (3.75 and above)

Conner

Kelley Foltz

First Team (3.75 and above)

Conner

Krystal Pepper

Second Team (3.5 to 3.74)

Conner

Sarah Parks

Second Team (3.5 to 3.74)

Conner

Becky Davis

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Corbin

Erin Cooper

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Corbin

Holly Gibbs

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Corbin

Katie Akins

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Danville

Billie Rehberg

11

First Team (3.75 and above)

Danville

Rene Chiu

12

First Team (3.75 and above)

Danville

Sarah Vonderbrink

11

First Team (3.75 and above)

Danville

Elizabeth Ruth

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Danville

Leigh Ann Embree

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Daviess Co.

Brittany Rowe

First Team (3.75 and above)

Daviess Co.

Carissa Bartlett

First Team (3.75 and above)

Dixie Heights

Jill Armstrong

12

First Team (3.75 and above)

Dixie Heights

Katie Mcdonald

11

First Team (3.75 and above)

Dixie Heights

Linda Moorhead

11

First Team (3.75 and above)

Dixie Heights

Alecia Petroze

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Dixie Heights

Sarah Gronefeld

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Dixie Heights

Kristine Stelzer

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Dixie Heights

Tiffanie Klembus

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Dupont Manual

Kassy Lum

12

First Team (3.75 and above)

Dupont Manual

Katie Wolsiefer

12

First Team (3.75 and above)

Dupont Manual

Kristina Thomas

12

First Team (3.75 and above)

Dupont Manual

Rebecca Saksefski

11

First Team (3.75 and above)

Dupont Manual

Sarah Short

11

First Team (3.75 and above)

Dupont Manual

Brittany Gunther

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Dupont Manual

Leann Cape

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Eastern

Amy Frazier

12

First Team (3.75 and above)

Eastern

Brittany Anderson

11

First Team (3.75 and above)

Eastern

Julie Wood

11

First Team (3.75 and above)

Eastern

Victoria Kane

11

First Team (3.75 and above)

Eastern

Krista Henke

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Edmonson County

Leslie Morehead

11

First Team (3.75 and above)

Edmonson County

Rena Reynolds

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Estill Co.

Victoria Witt

12

First Team (3.75 and above)

Estill Co.

Teddi Lakes

Second Team (3.5 to 3.74)

Estill Co.

Whitney Barnes

Second Team (3.5 to 3.74)

Estill Co.

Lakrsha Floyd

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Fairdale

Jessie Luttrell

11

First Team (3.75 and above)

Fairdale

Amber Weatherington

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Fairview

Adrianne Floyd

12

First Team (3.75 and above)

Fairview

Katie Daniel

11

First Team (3.75 and above)

Fairview

Carissa Evans

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Fairview

Sharay Preston

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Franklin Co.

Amy Perry

12

First Team (3.75 and above)

Franklin Co.

Amy Moore

Second Team (3.5 to 3.74)

Franklin Co.

Carrie Bristline

Second Team (3.5 to 3.74)

Franklin Co.

Brittany Carpenter

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Franklin Co.

Sarah Boden

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Franklin Co.

Sarah Wilson

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Glasgow

Amanda McCracken

First Team (3.75 and above)

Glasgow

Emily Gilson

First Team (3.75 and above)

Glasgow

Kassie Vaughn

Second Team (3.5 to 3.74)

Glasgow

Ashley Johnson

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Glasgow

Courtney Jessie

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Glasgow

Micah Cassidy

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Glasgow

Sumer Harper

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Grayson County

Cindy Langley

12

First Team (3.75 and above)

Grayson County

Lee Ann Wood

12

First Team (3.75 and above)

Grayson County

Amy Satterfield

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Grayson County

Beth Glasscock

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Grayson County

Michelle Critchelow

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Greenup Co.

Sabrina Smith

12

First Team (3.75 and above)

Greenup Co.

Catherine Sargent

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Greenup Co.

Sarah Justice

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Greenup Co.

Shannon Gillum

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Greenup Co.

Debra Burke

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Greenup Co.

Erica Nickell

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Greenwood

Angela Kitchens

11

First Team (3.75 and above)

Heath

Kaite Meiners

First Team (3.75 and above)

Heath

Kayla Vance

First Team (3.75 and above)

Heath

Laura Bass

First Team (3.75 and above)

Heath

Ashley Simmons

Second Team (3.5 to 3.74)

Heath

Emelia McConnell

Second Team (3.5 to 3.74)

Henderson Co.

Allison Todd

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Ashley Lutz

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Destani Kitchens

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Emily Massoth

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Kendal Messamore

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Megan Brown

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Stacy Whitmer

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Tabitha Strunk

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Tiffany Farley

First Team (3.75 and above)

Henderson Co.

Bailey Simpson

Second Team (3.5 to 3.74)

Henderson Co.

Emily Chandler

Second Team (3.5 to 3.74)

Henderson Co.

Lindsey Weikel

Second Team (3.5 to 3.74)

Henderson Co.

Paige Barton

Second Team (3.5 to 3.74)

Henderson Co.

Sarah Fritz

Second Team (3.5 to 3.74)

Henderson Co.

Jessica Page

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Henderson Co.

Jorhdan Cook

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Henderson Co.

Kala Green

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Henderson Co.

Rinesha Soaper

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Henderson Co.

Tara McConnell

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Henry Clay

Emily Noland

12

First Team (3.75 and above)

Henry Clay

Adriana Gregory

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Holy Cross (Louisville)

Lindsey Joyce

12

First Team (3.75 and above)

Holy Cross (Louisville)

Sarah Strange

11

First Team (3.75 and above)

Holy Cross (Louisville)

Megan Hornback

11

First Team (3.75 and above)

Holy Cross (Louisville)

Rachel Burkhardt

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Hopkins Co. Central

Alex Crawley

11

First Team (3.75 and above)

Hopkins Co. Central

Whitney Taylor

12

First Team (3.75 and above)

Hopkinsville

Amanda Bolton

First Team (3.75 and above)

Lafayette

Samantha Starr

12

First Team (3.75 and above)

Lafayette

Jennifer Hibbard

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Lafayette

Tyler Travis

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Lafayette

Bethany Rothermund

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Lafayette

Dominique Beard

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Lexington Catholic

Anne Frazer

12

First Team (3.75 and above)

Lexington Catholic

Maureen Schuler

12

First Team (3.75 and above)

Lexington Catholic

Lauren Bland

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Lexington Catholic

Rebecca Rhule

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Lexington Christian

Erica Downs

First Team (3.75 and above)

Lexington Christian

Leah Anderson

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Lexington Christian

Beckie Buzo

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Madisonville North Hopkins

Brittany Austin

First Team (3.75 and above)

Madisonville North Hopkins

Helen Michelle Smith

First Team (3.75 and above)

Madisonville North Hopkins

Mallory Miller

First Team (3.75 and above)

Madisonville North Hopkins

Jessica Gunby

Second Team (3.5 to 3.74)

Madisonville North Hopkins

Shauwney Donahoo

Second Team (3.5 to 3.74)

Male

Amanda Shofner

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Male

Kristi Hammond

11

First Team (3.75 and above)

Male

Jen Block

11

First Team (3.75 and above)

Meade Co

Ashley Smith

12

First Team (3.75 and above)

Meade Co

Erica Whelan

11

First Team (3.75 and above)

Meade Co

Kasi Cannady

12

First Team (3.75 and above)

Meade Co

Krista Clark

12

First Team (3.75 and above)

Meade Co

Stephanie Padgett

12

First Team (3.75 and above)

Meade Co

Courtney Shacklette

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Meade Co

Erin Lancaster

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Meade Co

Kristen Miller

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Meade Co

Tiffany Hardesty

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Mercy Academy

Allison Breit

12

First Team (3.75 and above)

Mercy Academy

Lauren Allen

11

First Team (3.75 and above)

Mercy Academy

Sara Reddington

11

First Team (3.75 and above)

Mercy Academy

Kristin Ford

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Mercy Academy

Abby Cornell

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Mercy Academy

Alli Miles

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Mercy Academy

Kelly Greer

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Mercy Academy

Sam Wilson

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Montgomery County

Chelsea Miller

12

First Team (3.75 and above)

Montgomery County

Kim Gessford

12

First Team (3.75 and above)

Montgomery County

Lizzie Ratliff

11

First Team (3.75 and above)

Montgomery County

Sherry Mcguire

11

First Team (3.75 and above)

Montgomery County

Jenny Ford

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Oldham County

Michelle Carlson

12

First Team (3.75 and above)

Oldham County

Abby Johnson

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Oldham County

Kristen Dresselhaus

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Oldham County

Michelle Mattingly

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Oldham County

Beth Lawrey

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Owensboro Catholic

Lindsey Durbin

12

First Team (3.75 and above)

Owensboro Catholic

Haleigh Ashworth

12

First Team (3.75 and above)

Owensboro Catholic

Stephanie Kaelin

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Owensboro Catholic

Chanda Burcham

11

First Team (3.75 and above)

Owensboro Catholic

Amanda Clark

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Owensboro Catholic

Tiffany Mattingly

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Owensboro Catholic

Kaley Wethington

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Pikeville

Natalie Gooch

11

First Team (3.75 and above)

Pikeville

Samantha Howard

12

First Team (3.75 and above)

Pikeville

Evin Shockey

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Pikeville

Shawna Howard

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Pikeville

Blair Conn

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Pulaski Co.

Alana Clark

12

First Team (3.75 and above)

Pulaski Co.

Mackenzie Tilley

11

First Team (3.75 and above)

Pulaski Co.

Miranda Begley

11

Second Team (3.5 to 3.74)

Pulaski Co.

Susanna Todd

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Reidland

Cheyenna King

12

First Team (3.75 and above)

Reidland

Kristin James

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Reidland

Dana Kincaid

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Russell

Lori Potter

First Team (3.75 and above)

Russell

Sarah Scott

First Team (3.75 and above)

Russell

Stacia Caldwell

Second Team (3.5 to 3.74)

Russell

Casey Walker

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Russell

Corey Huston

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Russell

Kristian Lunsford

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Russell

Renee Grizzle

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Sacred Heart

Danielle Shover

First Team (3.75 and above)

Sacred Heart

Callie Wall

Second Team (3.5 to 3.74)

Sacred Heart

Leslie Meyer

Second Team (3.5 to 3.74)

Sacred Heart

Andrea Pigneri

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Sacred Heart

Katie McCarty

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Sacred Heart

Kelsey Petrino

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Sacred Heart

Rianne Hoffman

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Shelby Co.

Amanda Burgin

11

First Team (3.75 and above)

Shelby Co.

Ashley Smith

11

First Team (3.75 and above)

Shelby Co.

Ladonna Piper

12

First Team (3.75 and above)

Shelby Co.

Mallori Lecompte

12

First Team (3.75 and above)

Shelby Co.

Jessie Craddock

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Shelby Valley

Lucinda Varney

11

First Team (3.75 and above)

Shelby Valley

Stephanie Burke

11

First Team (3.75 and above)

Shelby Valley

Beth Copley

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Shelby Valley

Cortney Bentley

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Southwestern

Laura Wright

12

First Team (3.75 and above)

Southwestern

Kasey Blair

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Southwestern

Olivia Gifford

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Southwestern

Amanda Robertson

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

St. Mary

Adrianne Rasche

11

First Team (3.75 and above)

St. Mary

Angela Roof

11

First Team (3.75 and above)

St. Mary

Brittany Scheer

11

First Team (3.75 and above)

St. Mary

Amber Everson

11

Second Team (3.5 to 3.74)

St. Mary

Devon Durbin

12

Second Team (3.5 to 3.74)

St. Mary

Sara Willett

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Union County

Katie Willett

12

First Team (3.75 and above)

Union County

Meghan Elder

12

First Team (3.75 and above)

Union County

Rachel Buckman

11

First Team (3.75 and above)

Union County

Sarah Schmied

12

First Team (3.75 and above)

Union County

Tara Miller

12

First Team (3.75 and above)

Union County

Kaci Danhauer

11

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Union County

Laura Girten

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Warren Central

Amanda Cowles

12

First Team (3.75 and above)

Warren Central

Amanda Head

12

First Team (3.75 and above)

Warren Central

Michelle Swetmon

11

First Team (3.75 and above)

Warren Central

Stephanie Hines

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Western Hills

Lindsay Hammond

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Western Hills

Tosha LeCompte

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Western Hills

Holly Barnard

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Whitley County

Linda Sawyers

12

First Team (3.75 and above)

Whitley County

Stella Draper

12

First Team (3.75 and above)

Whitley County

Samantha Hundley

12

Second Team (3.5 to 3.74)

Whitley County

Jessica Fritts

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

Whitley County

Tiffany Hayes

12

Honorable Mention (3.25 to 3.49)

2004 Academic All State

2003 Academic All State 

HOME | KSCA/Hall of Fame | Team Records | Rankings | Tournaments | Members

Message Board | All-State | Region/State | Player of the Week | KY Colleges

 Ky Prep Softball | KHSAA | Kentucky Weather| Other Links | E-W All Stars